Martwa natura z tancerką
1901 Bielsko Biała - 1973) |
olej, tektura |
48 x 37 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: J. Chwierut |
Jan Chwierut studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 1926 roku. Artysta mieszkał i pracował w Bielsku. W czasie II wojny światowej wyjechał do Anglii, gdzie współpracował z innymi polskimi malarzami. Jego prace wystawiane były w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych.
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 104 | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |