Bzy w wazonie
(1875 Warszawa - 1941 Warszawa) |
akwarela, papier |
56 x 41,5 cm w świetle passe-partout |
sygnowana po prawej stronie u dołu: A. Grabowski |
Adam Grabowski uczył się początkowo w Szkole Rysunkowej w Warszawie. W latach 1896-1897 uczęszczał do pracowni J. Unierzyskiego w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych. W czasie studiów był wyróżniany nagrodami. Naukę kontynuował w Monachium, Rzymie i Paryżu. Działał w Warszawie, był członkiem Komitetu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz jego prezesem w latach 1932-1933. Należał do Stowarzyszenia Akwarelistów. Ulubioną techniką była dla niego akwarela. Malował kwiaty, pejzaże. Wystawiał w Warszawie w latach 1901-1939, we Lwowie w 1926, w Gdańsku w 1930. W Paryżu wystawiał w 1912, 1913, 1926 i 1929 roku. Zajmował się również grafiką - ekslibrisem i litografią. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 103 | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |