Pejzaż górski zim±, około 1920
(1879 Wawrzyszew koło Warszawy - 1923 Warszawa) |
olej, tektura |
34 x 48 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: J.Rembowski . .2 (?)
Jan Rembowski studia artystyczne rozpocz±ł w warszawskiej Klasie Rysunkowej, a następnie dzięki stypendium Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych uczył się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Konstantego Laszczki i Józefa Mehofera. Od roku 1903 mieszkał w Zakopanem, a w 1916 roku osiadł w Warszawie. W 1908 i 1912 wyjeżdżał na studia do Włoch. W latach 1905-1908 był członkiem i uczestnikiem grupy „Pięciu". W 1910 roku brał udział w wystawie Towarzystwa „Sztuka Podhalańska" w Zakopanem. W czasie I wojny ¶wiatowej był żołnierzem Legionów. Swoje prace wystawiał od 1902 roku w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, tam też miał wystawy indywidualne w latach: 1913, 1917/1918, 1920 i po¶miertn± w 1923 roku. Obok rzeĽby i malarstwa zajmował się też grafik± i ilustratorstwem. Projektował meble, witraże i wystroje wnętrz.
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 77 | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |