Pejzaż wiejski
(1887 Wrocław - (?)) |
olej, tektura |
25 x 34 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: G. Beuthner na odwrocie nalepka: Curt Ehrentraut | Glasermeister | Breslau 5, Gartenstr. 26 | Fernsprecher Ring 9993
Gerhard Beuthner studiował w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni Eduarda Kämpffra i H. Rosemanna. W latach 1907-1908 uczył się w Akademii w Düsseldorfie. Od 1935 roku był nauczycielem rysunku architektonicznego i akwareli na Politechnice Wrocławskiej. Malował przede wszystkim pejzaże przemysłowe. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 44 | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |