Pejzaż z chatą
(działał w latach 1926-1939) |
olej, tektura |
22,5 x 32 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: S.Korngold |
Syriusz Korngold malarz wywodzący się z Krakowa, gdzie w 1926 roku zamieściłw awangardowym czasopiśmie krakowskim „Zwrotnica" artykuł pt. „O rysunku", w którym upomina się o niezależną rolę rysunku w obrębie sztuk plastycznych. Opublikował również przy tej okazji cztery swoje kubistyczne rysunki. W 1932 roku na wystawie zrzeszenia „Zwornik" pokazał obrazy olejne „Autoportret Akt", „Głowa kobieca". W 1933 roku wystawiał w Antwerpii wraz z Arturem Rennertem i odbierany był jako przedstawiciel „szkoły paryskiej". |
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 27 | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |