Pejzaż zimowy z zagrodami góralskimi
(1891 Kraków - 1951 (?)) |
olej, płótno naklejone na płytę |
38 x 44 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Mieczysław Filipkiewicz |
Mieczysław Filipkiewicz, młodszy brat malarza Stefana, studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Stanisława Dębickiego, Józefa Pankiewicza, Teodora Axentowiczai u Wojciecha Weissa w latach od 1910 do 1923, z sześcioletnią przerwą. Uprawiał malarstwo pejzażowe, chętnie malował widoki górskie, morskie, czasami podejmował temat martwych naturi kompozycji figuralnych. Uprawiał również grafikę. Od 1925 roku wystawiał swoje prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 24 | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |