Kompozycja 02
akwarela, papier |
73 x 51 cm |
Dorota Grynczel odbyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1972-1977. Malarstwa uczyła się w pracowni prof. J. Tarasina, a tkaniny w pracowni prof. W. Sadleya. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 1977 roku. Zajmuje się tkaniną i malarstwem. Ma już za sobą kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, w tym w roku 1981 w Domu Artysty Plastyka w Warszawie; w 1986 roku w Galerii Studio w Warszawie; w 1987 roku w Galerii 77 w Chełmie oraz w Niemczech w Bad Oeynhausen i w Stedtisches Museum w Herford; w 1995 roku w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi; w 1995 w Galerii Rzeźby w Warszawie oraz udział w licznych wystawach zbiorowych. Była stypendystką Fundacji The Pollock-Krasner w Nowym Jorku (1992), Fundacji Kultury w Warszawie (1993), Fundacji Stefana Batorego (1995). Artystka ma kilka wyróżnień, między innymi Srebrny klocek na VII Międzynarodowym Biennale Tkaniny w Brukseli, brązowy medal na Triennale Tkaniny w Łodzi. Prace Grynczel znajdują się w zbiorach polskich muzeów, w Muzeum Sztuki w Szombathely (Węgry) oraz w Museum of Modern Art w Hźnfeld. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXI Aukcja | 2004-11-16 00:00:00 | 11 | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 10 | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |