Widok na góry
(1890 Magdeburg - 1983 Marburg) |
pastel, papier |
19,5 x 23 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Fuchs 1933 |
Erich Fuchs studiował grafikę w Magdeburgu potem kontynuował naukę w akademii w Lipsku u Kolba. Zajmował się malarstwem i grafiką. Był uzdolnionym akwarelistą. Z technik graficznych zwłaszcza z upodobaniem uprawiał litografię. Najczęstszymi motywami jego twórczości, obok pejzażu, były sceny figuralne i przedstawienia regionalnych obyczajów. Do 1945 roku mieszkał w Sudetach, w Giersdorf. Po wojnie wyjechał do Monachium. |