Widok na Kalwarię, 1888
(1857 - 1923) |
olej, płótno |
42 x 52,5 cm |
po prawej stronie u dołu napis: Kalwarya 888 na odwrocie na krośnie napis: Rossowski | Kalwarya 1888 na odwrocie na krośnie nalepka: Autor: Rossowski Władysław | Adres: | Dzieło p.t.: „Widok na Kalwarję 1888r” | Rodzaj: olejny | cena:
Władysław Rossowski studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Jana Matejki. Następnie studia kontynuował w Monachium, Dreźnie i Paryżu. W latach 1885-1892 był profesorem rysunku i malarstwa na Wyższych Kursach dla Kobiet im. Adriana Baranieckiego w Krakowie. Malował głównie kompozycje historyczne nawiązujące tematycznie do dziejów Polski i Litwy, portrety oraz sceny rodzajowe. Prace artysty znajdują się między innymi w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz w kościele franciszkanów w Krakowie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 28 | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |