Pejzaż z jeziorem Nidzkim
(1921 Marcinkowice - 1994) |
olej, płótno |
46,5 x 55 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: K. KRÓLIKOWSKI na odwrocie na krośnie napis: 46 x 55 cm | PEJZAŻ „Jezioro Nidzkie” (woj. olsztyńskie)
Kazimierz Królikowski w latach 1947-1952 studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Malował głównie olejno. Tworzył także plakaty i ilustracje książkowe. Dużo podróżował był między innymi w Belgii, Francji, Austrii, Bułgarii, Włoszech i Szwajcarii. W latach 1952-1954 był nauczycielem w Państwowym Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem. Następnie w latach 1960-1961 był nauczycielem w Liceum Polskim w Paryżu. Królikowski był sekretarzem Oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków w Zakopanem. Miał wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych między innymi w 1956 roku Wystawa Malarska w X-lecie Okręgu Warszawskiego ZPAP, w 1959 roku w II Salonie Marcowym w Zakopanem, Pałacu Sztuki w Krakowie oraz w Sopocie i Radomiu. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie oraz w Muzeum w Nowym Sączu. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 21 | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |