Górska wieś, 1927
(1888 Kraków - 1958 Warszawa) |
olej, tektura |
35 x 50 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: St. Pieniążek | 927 |
Stefan Pieniążek studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1909-1916 u J. Pankiewicza, a równocześnie był słuchaczem wykładów z filozofii, historii sztuki, archeologii i filologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uzyskał dyplom tej uczelni w roku 1919. Po studiach w 1919 roku odbył podróż do Włoch. Podróżował później do Niemiec, Francji, Jugosławii, Grecji, Turcji. Uprawiał malarstwo olejne i akwarelowe. Tworzył kompozycje figuralne, widoki architektoniczne, martwe natury, pejzaże. Przed i po wojnie zajmował się dydaktyką. Wystawiał swoje prace między innymi w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1926-1936 oraz na indywidualnej "Wystawie krajobrazu morskiego" w latach 1936-1938 ( w Karwi, Jastrzębiej Górze i Muszynie ).
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 37 | 1900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 21 | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) |