Pejzaż, 1874
(1846 Lwów - 1881 Wiedeń) |
olej, płótno |
27 x 40 cm |
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Sidorowicz 1874 |
Zygmunt Sidorowicz skończył studia politechniczne we Lwowie po czym, dzięki uzyskanemu stypendium, wyjechał do Wiednia, gdzie w latach 1864 - 1867 studiował w Akademii Sztuk Pięknych. Po powrocie do Lwowa zorganizował w 1867 roku wystawę swoich prac. W roku 1873 wyjechał do Monachium, gdzie należał do kręgu malarzy związanych z J. Brandtem. Miał wspólną pracownię z A. Kotsisem i W. Brochockim. Sidorowicz malował sceny rodzajowe, portrety, a przede wszystkim nastrojowe pejzaże wrażliwie oddające nastrój zapadającego zmierzchu lub wczesnego ranka, jak również pejzaże przedstawiające skromne motywy, często zaniedbanej wsi polskiej. W 1878 roku przeniósł się na stałe do Wiednia. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 40 | 38000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 38000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |