Pejzaż tatrzański, 1921
(1883 Kraków - 1943 Zakopane) |
olej, tektura |
23 x 30 cm |
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Rykała 1921 |
Jan Rykała początkowo nauki pobierał w zakopiańskiej Szkole Przemysłu Drzewnego. Następnie rozpoczął studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w Wiedniu. Swoje prace prezentował od 1911 roku. Był jednym z założycieli Towarzystwa "Sztuka Podhalańska" w Zakopanem. Od 1921 był nauczycielem rysunków w szkołach zakopiańskich. Malował głównie pejzaże tatrzańskie. Zajmował się rzeźbą głównie rzeźbił głowy i popiersia między innymi Stanisława Witkiewicza, Władysława Zamoyskiego, Karola Szymanowskiego, także różnych górali. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 14 | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |