Kaczeńce w wazonie
(1882 Krosno - 1973 Kraków) |
olej, tektura |
50 x 70 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Stanisław Dąbrowski na odwrocie stempel: Kolekcja malarstwa | Andrzeja Cerlińskiego |
Stanisław Dąbrowski początkowo malarstwa uczył się w Szkole Sztuk Pięknych w Kazaniu. W latach 1909-1913 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem W. Weissa i J. Mehoffera. Równolegle studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Umiejętności malarskie rozwijał w Monachium i Paryżu. Od roku 1924 wyjeżdżał na plenery malarskie do Zakopanego i Białki Tatrzańskiej. Malował głównie pejzaże, martwą naturę, kompozycje rodzajowe oraz portrety. W 1921 roku został nauczycielem rysunku w krakowskich szkołach średnich, od 1923 roku ograniczył pracę zawodową na rzecz malarstwa, brał udział w licznych wystawach w kraju i zagranicą. Należał do Cechu Artystów Plastyków „Jednoróg”. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 47 | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |