Polowanie
(1920 - 1982) |
olej, płótno |
60,5 x 80,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Tadeusz Kokietek |
Tadeusz Kokietek w 1950 roku został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Malował głównie historyzujące sceny rodzajowe, myśliwskie i batalistyczne często inspirowane „Trylogią” H. Sienkiewicza. Malował również portrety, pejzaże, zajmował się ilustracją książkową. W 1983 roku w Łodzi odbyła się pośmiertna wystawa artysty na której zgromadzono 106 dzieł. Jego prace znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, w Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi oraz w licznych kolekcjach prywatnych. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 44 | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |