Pociąg
(1906 Tymbark - 1984 Paryż) |
olej, tektura |
29 x 35,5 cm |
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Matuszczak ǀ 1931 |
Edward Matuszczak uczył się pod kierunkiem Wł. Jarockiego, F. Pautscha i W. Weissa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i u J. Pankiewicza w paryskiej filii tejże Akademii. Po studiach mieszkał stale we Francji. Utrzymywał jednak stały kontakt z krajem, często nadsyłając swoje prace na organizowane tu wystawy. Zajmował się także rzeźbą. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-12-16 19:00:00 | 31 | 3500.00 PLN (843,37USD, 875,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 18 | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |