Pejzaż z drog±, około 1935
(1899 Kraków - 1971 Kraków) |
olej, tektura |
38 x 34,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Kasper Pochwalski |
Kasper Pochwalski pochodził ze znanej rodziny malarzy. Malarstwo studiował u J.Mehoffera w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1917 - 1922. W 1923 roku kontynuował naukę w paryskiej Académie Ranson. Po powrocie do Krakowa brał aktywny udział w życiu artystycznym. Wystawiał z Towarzystwem "Sztuka", w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, z grupami "Jednoróg", "Zwornik". Poza malarstwem zajmował się równocze¶nie konserwacj± zabytków. Uprawiał malarstwo pejzażowe, portretowe. Nie poddawał się nowoczesnym tendencjom artystycznym, pozostawał wierny własnej wizji malarskiej, w której kolor odgrywał pierwszorzędn± rolę.
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 13 | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XIV Aukcja | 2000-03-18 00:00:00 | 29 | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |