Oprawa z brązu do wazy szklanej
, brąz, wys.: 13 cm; szer.: 24,5 cm; dł. oprawy: 38 cm; dł. całkowita: 54 cm

brąz
wys.: 13 cm; szer.: 24,5 cm; dł. oprawy: 38 cm; dł. całkowita: 54 cm

sygnowana od spodu na krawędzi: PLEWKIEWICZ WARSZAWA (w prostokącie) B (w kwadracie)

po obu stronach na zewnątrz napisy okolicznościowe: WARSZAW. | Towarzystwo | WIOŚLARSKIE | ZA | WYŚCIG | WODNY. | „SKULING.” | w d. 5 Sierpnia. | 1900 r.

R. Plewkiewicz była firmą działającą w Warszawie na przełomie XIX i XX wieku. Na łamach Tygodnika ilustrowanego reklamowała swoje wyroby w roku 1896 jako „R. Plewkiewicz i S-ka”, w roku 1909 jako „ Towarzystwo Akcyjne R. Plewkiewicz i S-ka”. W 1913 roku wymieniana wśród firm produkujących platerowane i srebrne wyroby jako „ R. Plewkiewicz i S-ka” przy ulicy Czerniakowskiej 90 z wzorcownią przy ulicy Długiej 50. Sklep fabryczny wyrobów platerowanych „Towarzystwa Akcyjnego R. Plewkiewicz i S-ka” mieścił się w Warszawie przy ulicy Wierzbowej 1 i należał do A. Jaskulskiego. Oferował bogaty asortyment między innymi sztućców i nakryć stołowych platerowanych. Nowości ze srebra, brązu, marmuru, niklu itp. Również przedmioty galanteryjne, naczynia kuchenne Berndoriskie z czystego niklu po cenach fabrycznych. W skorowidzach branżowych z lat 1936-1937 firma nie jest już wymieniana.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXV Aukcja2013-06-26 19:00:0034
1500.00 PLN
(468,75USD, 352,94EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)