Oprawa z brązu do wazy szklanej
brąz |
wys.: 13 cm; szer.: 24,5 cm; dł. oprawy: 38 cm; dł. całkowita: 54 cm |
sygnowana od spodu na krawędzi: PLEWKIEWICZ WARSZAWA (w prostokącie) B (w kwadracie) po obu stronach na zewnątrz napisy okolicznościowe: WARSZAW. | Towarzystwo | WIOŚLARSKIE | ZA | WYŚCIG | WODNY. | „SKULING.” | w d. 5 Sierpnia. | 1900 r. |
R. Plewkiewicz była firmą działającą w Warszawie na przełomie XIX i XX wieku. Na łamach Tygodnika ilustrowanego reklamowała swoje wyroby w roku 1896 jako „R. Plewkiewicz i S-ka”, w roku 1909 jako „ Towarzystwo Akcyjne R. Plewkiewicz i S-ka”. W 1913 roku wymieniana wśród firm produkujących platerowane i srebrne wyroby jako „ R. Plewkiewicz i S-ka” przy ulicy Czerniakowskiej 90 z wzorcownią przy ulicy Długiej 50. Sklep fabryczny wyrobów platerowanych „Towarzystwa Akcyjnego R. Plewkiewicz i S-ka” mieścił się w Warszawie przy ulicy Wierzbowej 1 i należał do A. Jaskulskiego. Oferował bogaty asortyment między innymi sztućców i nakryć stołowych platerowanych. Nowości ze srebra, brązu, marmuru, niklu itp. Również przedmioty galanteryjne, naczynia kuchenne Berndoriskie z czystego niklu po cenach fabrycznych. W skorowidzach branżowych z lat 1936-1937 firma nie jest już wymieniana. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXV Aukcja | 2013-06-26 19:00:00 | 34 | 1500.00 PLN (468,75USD, 352,94EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |