Kopiec Kościuszki
(1889 Wysoka k. Lublina - 1948 Kraków) |
olej, tektura |
24 x 31,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Dietrich |
Henryk Dietrich uczył się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach od 1918 do 1921 u Jacka Malczewskiego, Józefa Mehofera i Wojciecha Weissa. Studiował również we Włoszech i w Paryżu. Po powrocie do kraju uczył rysunku i malarstwa w Równem. Wystawiał głównie w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz w Salonach Instytutu Propagandy Sztuki. Malował głównie pejzaże i widoki miejskie, głównie Krakowa. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXV Aukcja | 2013-06-26 19:00:00 | 24 | 1200.00 PLN (375,00USD, 282,35EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |