Ułan przy koniu
(1893 Wolborz - 1967 Warszawa) |
akwarela, papier |
31 x 24 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: J Kożuchowski |
Jerzy Kożuchowski studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1910 - 1914. Największy wpływ w okresie studiów na jego malarstwo wywarł Wojciech Kossak. W latach 1917 - 1918 kontynuował naukę w Warszawie w Szkole Sztuk Pięknych. Odbył kilka zagranicznych podróży, między innymi do Francji i Wielkiej Brytanii w latach 1921 - 1924. Malował głównie sceny batalistyczne, czasami również pejzaże. Używał najchętniej akwareli, ale sięgał również po farby olejne. Wystawiał swoje prace w towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1912 -1939, w 1924 roku miał wystawę indywidualną w Salonie Garlińskiego. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXV Aukcja | 2013-06-26 19:00:00 | 41 | 1500.00 PLN (468,75USD, 352,94EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |