Pejzaż z drzewem
1909 - 1982 |
olej, sklejka |
59 x 49 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: J. Kaniewski | 1934 |
Jerzy Edmund Kaniewski w 1928 roku rozpoczął studia malarskie w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W roku 1932 uczestniczył w pierwszej wystawie ugrupowania Loża Wolnomularska. W roku 1934 z grupą Loża Wolnomularska wystawiał w Salonie Czesława Garlińskiego w Warszawie. Swoje prace wystawiał również w warszawskiej Zachęcie. Malował głównie pejzaże, sceny rodzajowe i portrety. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXV Aukcja | 2013-06-26 19:00:00 | 45 | 1600.00 PLN (500,00USD, 376,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |