Aleksander AUGUSTYNOWICZ ,Peonie, 1924 , akwarela, karton, 78 x 105 cm

Peonie, 1924

(1865 Iskrzynia koło Krosna - 1944 Warszawa)

akwarela, karton
78 x 105 cm
sygnowana i datowana po lewej stronie u dołu: Augustynowicz 1924

Aleksander Augustynowicz studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, między innymi u Matejki, a następnie w Monachium. W 1890 osiadł we Lwowie, następnie przeniósł się do Zakopanego, a od 1921 roku zamieszkał w Poznaniu. Był członkiem warszawskiego Klubu Akwarelistów Polskich, a także członkiem rzeczywistym Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. W 1925 uzyskał najwyższe honorowe odznaczenie na wystawie Portret polski. Augustynowicz malował głównie akwarelą sceny rodzajowe, pejzaże, kwiaty. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie i w Krakowie, w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, w Muzeum Teatralnym w Warszawie, w Muzeum w Łańcucie oraz w muzeach Opola, Rzeszowa i Gorlic.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXV Aukcja2013-06-26 19:00:0040
15000.00 PLN
(4687,50USD, 3529,41EUR)
16500.00 PLN
(5156,25USD, 3882,35EUR)
XII Aukcja1999-04-19 00:00:0028
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)