Pejzaż z wierzbami
(1869 Berlin - 1945 Poczdam) |
olej, deska |
sygnowany po prawej stronie u dołu: AdolfObst |
Adolf Obst niemiecki malarz, pejzażysta, w latach 1888-1896 studiował na Akademii w Berlinie pod kierunkiem Brachta Eugena. Następnie studiował w prywatnej Akademii Julian w Paryżu. W latach 1897-1898 dużo podróżował. Na przełomie lat 1900-1901, w towarzystwie hrabiego Waldersee udał się do Chin. W 1914 roku w niemieckiej centrali, został odznaczony pruskim Orderem Czerwonego Orła. Był członkiem Narodowego Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Niemczech oraz Stowarzyszenia Artystów General German Cooperative Art w Berlinie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXV Aukcja | 2013-06-26 19:00:00 | 31 | 4000.00 PLN (1250,00USD, 941,18EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |