Adolf OBST ,Pejzaż z wierzbami , olej, deska,

Pejzaż z wierzbami

(1869 Berlin - 1945 Poczdam)

olej, deska
sygnowany po prawej stronie u dołu: AdolfObst

Adolf Obst niemiecki malarz, pejzażysta, w latach 1888-1896 studiował na Akademii w Berlinie pod kierunkiem Brachta Eugena. Następnie studiował w prywatnej Akademii Julian w Paryżu. W latach 1897-1898 dużo podróżował. Na przełomie lat 1900-1901, w towarzystwie hrabiego Waldersee udał się do Chin. W 1914 roku w niemieckiej centrali, został odznaczony pruskim Orderem Czerwonego Orła. Był członkiem Narodowego Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Niemczech oraz Stowarzyszenia Artystów General German Cooperative Art w Berlinie.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXV Aukcja2013-06-26 19:00:0031
4000.00 PLN
(1250,00USD, 941,18EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)