Rozmowa koloraturowa, 2003
(ur. 1961 Łódź) |
olej, płótno |
89 x 116 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Turek | 2003 na odwrocie: „Rozmowa koloraturowa” 2003 | 89 x 116 olej, płótno | Piotr Turek |
Piotr Turek studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Łodzi, którą ukończył w 1991 roku. Uzyskał dyplom w zakresie grafiki warsztatowej w pracowni prof. Leszka Rózgi oraz dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Hungera. W swoich obrazach artysta porusza problem czasu, odwołuje się do współczesnych teorii fizycznych zakładających występowanie światów równoległych, ich symultaniczności. Piotr Turek eksperymentuje z przestrzenią obrazu poprzez wywołanie wrażenia istnienia nieograniczonych, przenikających się nawzajem jego planów. Poszczególnym warstwom malarskich wizji przyporządkowuje określony kolor, określa nim zarysy postaci, linie pejzażu.
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 8 | 6000.00 PLN (1935,48USD, 1470,59EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |