Piotr TUREK ,Rozmowa koloraturowa, 2003 , olej, płótno, 89 x 116 cm

Rozmowa koloraturowa, 2003

(ur. 1961 Łódź)

olej, płótno
89 x 116 cm

sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Turek | 2003

na odwrocie: „Rozmowa koloraturowa” 2003 | 89 x 116 olej, płótno | Piotr Turek

Piotr Turek studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Łodzi, którą ukończył w 1991 roku. Uzyskał dyplom w zakresie grafiki warsztatowej w pracowni prof. Leszka Rózgi oraz dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Hungera. W swoich obrazach artysta porusza problem czasu, odwołuje się do współczesnych teorii fizycznych zakładających występowanie światów równoległych, ich symultaniczności. Piotr Turek eksperymentuje z przestrzenią obrazu poprzez wywołanie wrażenia istnienia nieograniczonych, przenikających się nawzajem jego planów. Poszczególnym warstwom malarskich wizji przyporządkowuje określony kolor, określa nim zarysy postaci, linie pejzażu.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:008
6000.00 PLN
(1935,48USD, 1470,59EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)