Rozmowa koloraturowa, 2003
(ur. 1961 Łódź) |
olej, płótno |
116 x 89 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: 2003 | Turek na odwrocie: Piotr Turek 2003 | Rozmowa kolorat.” | 116 x 89| Olej, Płótno | Turek |
Piotr Turek studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Łodzi, którą ukończył w 1991 roku. Uzyskał dyplom w zakresie grafiki warsztatowej w pracowni prof. Leszka Rózgi oraz dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Hungera. W swoich obrazach artysta porusza problem czasu, odwołuje się do współczesnych teorii fizycznych zakładających występowanie światów równoległych, ich symultaniczności. Piotr Turek eksperymentuje z przestrzenią obrazu poprzez wywołanie wrażenia istnienia nieograniczonych, przenikających się nawzajem jego planów. Poszczególnym warstwom malarskich wizji przyporządkowuje określony kolor, określa nim zarysy postaci, linie pejzażu.
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 7 | 5500.00 PLN (1774,19USD, 1348,04EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |