Patera owalna, około 1750 , porcelana malowana podszkliwnie kobaltem, długość 38,5 cm; szerokość 30,5 cm; wysokość 5 cm

Patera owalna, około 1750

porcelana malowana podszkliwnie kobaltem
długość 38,5 cm; szerokość 30,5 cm; wysokość 5 cm

sygnowana od spodu kobaltem podszkliwnie: fantazyjna litera F, litera K

od spodu wycisk w masie: NO 4 N

Patera owalna Herzoglich Braunschweigische Porzellan Manufaktur, Fürstenberg, Braunschweig, około 1750.

Patera owalna, głęboka, z kołnierzem dekorowanym girlandą i niebieskim paskiem z motywami floralnymi, na dnie kompozycja kwiatowa. Zdobienia wykonane przez Johanna Christiana Kinda, malarza działającego w manufakturze Fürstenberg w II połowie XVIII w.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:0049
3000.00 PLN
(967,74USD, 735,29EUR)
3300.00 PLN
(1064,52USD, 808,82EUR)