Patera owalna, około 1750
porcelana malowana podszkliwnie kobaltem |
długość 38,5 cm; szerokość 30,5 cm; wysokość 5 cm |
sygnowana od spodu kobaltem podszkliwnie: fantazyjna litera F, litera K od spodu wycisk w masie: NO 4 N |
Patera owalna Herzoglich Braunschweigische Porzellan Manufaktur, Fürstenberg, Braunschweig, około 1750. Patera owalna, głęboka, z kołnierzem dekorowanym girlandą i niebieskim paskiem z motywami floralnymi, na dnie kompozycja kwiatowa. Zdobienia wykonane przez Johanna Christiana Kinda, malarza działającego w manufakturze Fürstenberg w II połowie XVIII w. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 49 | 3000.00 PLN (967,74USD, 735,29EUR) | 3300.00 PLN (1064,52USD, 808,82EUR) |