Pejzaż nadwodny z dziką kaczką
(1860 Warszawa - 1925 Warszawa) |
olej, płótno naklejone na tekturę |
50 x 42 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Władysław Wankie |
Władysław Wankie w latach 1875-1880 studiował w warszawskiej Klasie Rysunkowej u W. Gersona i A. Kamińskiego. W 1880 roku studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem J. Matejki i W. Łuszczkiewicza. Następnie naukę kontynuował w Monachium, gdzie spędził większą część twórczego życia. Jego twórczość była wysoko ceniona przez polskie środowisko artystyczne. Początkowo malował realistycznie ujęte sceny rodzajowe i pejzaże, później w jego obrazach odnaleźć można wpływy malarstwa impresjonistów oraz niemieckiego malarstwa symbolicznego. Malował pejzaże, obrazy rodzajowe, kompozycje o tematyce religijnej i symbolicznej. Zajmował się krytyką artystyczną, publikując swoje artykuły na łamach warszawskich czasopism. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 99 | 30000.00 PLN (9677,42USD, 7352,94EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |