Władysław WANKIE ,Pejzaż nadwodny z dziką kaczką, olej, płótno naklejone na tekturę, 50 x 42 cm

Pejzaż nadwodny z dziką kaczką

(1860 Warszawa - 1925 Warszawa)

olej, płótno naklejone na tekturę
50 x 42 cm

sygnowany po prawej stronie u dołu: Władysław Wankie

Władysław Wankie w latach 1875-1880 studiował w warszawskiej Klasie Rysunkowej u W. Gersona i A. Kamińskiego. W 1880 roku studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem J. Matejki i W. Łuszczkiewicza. Następnie naukę kontynuował w Monachium, gdzie spędził większą część twórczego życia. Jego twórczość była wysoko ceniona przez polskie środowisko artystyczne. Początkowo malował realistycznie ujęte sceny rodzajowe i pejzaże, później w jego obrazach odnaleźć można wpływy malarstwa impresjonistów oraz niemieckiego malarstwa symbolicznego. Malował pejzaże, obrazy rodzajowe, kompozycje o tematyce religijnej i symbolicznej. Zajmował się krytyką artystyczną, publikując swoje artykuły na łamach warszawskich czasopism.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:0099
30000.00 PLN
(9677,42USD, 7352,94EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)