Józef ROBAKOWSKI ,Kąty energetyczne, olej, płótno, 60 x 60 cm

Kąty energetyczne

(ur. 1939 Poznań)

olej, płótno
60 x 60 cm

na odwrocie napis: Z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE | 1975 – 2003 | J. Robakowski

Józef Robakowski studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu historię sztuki i muzealnictwo oraz na Wydziale Operatorskim PWSFT w Łodzi. W latach 1970-1981 był wykładowcą i kierownikiem Zakładu Fotografii i Reklamy Wizualnej. Od 1995 ponownie powrócił do pracy na tej uczelni. Był współzałożycielem eksperymentalnych grup artystycznych, między innymi w 1960 roku OKO, w latach 1960-1966 STKF PĘTLA, w latach 1961-1969 ZERO-61, w latach 1965-1967 KRĄG oraz powołanego w 1970 roku w Łodzi zespołu Warsztat Formy Filmowej i Telewizyjnej Grupy Twórczej Stacja Ł (1991-1992). Robakowski jest autorem filmów, cykli fotograficznych, zapisów video, rysunków, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych oraz inicjatorem wielu ważnych zdarzeń i multimedialnych akcji artystycznych. Eksperymentator w dziedzinie fotografii, twórca techniki termogramów - gorących obrazów. Był laureat nagrody EXIT za rok 2002.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:0096
29000.00 PLN
(9354,84USD, 7107,84EUR)
32000.00 PLN
(10322,58USD, 7843,14EUR)