Moritz MELZER ,Pejzaż , olej, tektura, 15,5 x 32,5 cm

(1877 Albendorf, Bohemia - 1966 Berlin)

olej, tektura
15,5 x 32,5 cm

sygnowany po lewej stronie u dołu: Melzer

na odwrocie napis: MORIZ MELZER

Moriz Melzer studiował w Akademii Sztuki w Weimarze pod kierunkiem Ludwiga von Hofmanna. W 1908 roku przeniósł się do Berlina. W 1909 roku wziął udział w wystawie miejscowego odłamu ugrupowania „Sezession“. Wspólnie z Georgiem Tappertem założył szkołę artystyczną. W 1912 roku wyjechał na studia do Paryża i Florencji. W 1913 roku dostał nagrodę Villa Romana. Po wojnie był współzałożycielem „Novembergruppe“. Wspólnie z grupą brał udział w wystawach w latach 1919-1922, 1926, 1927, 1929 i 1931. Od 1921 roku był nauczycielem w szkole Reimanna w Berlinie. W 1933 został pozbawiony prawa nauczania i wystawiania, jego prace zostały przez hitlerowców zaliczone do „sztuki zdegenerowanej“. Wiele z tych prac uległo zniszczeniu. Obok malarstwa Melzer zajmował się rzeźbą oraz grafiką, specjalizując się głównie w barwnej monotypii.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:0089
8000.00 PLN
(2580,65USD, 1960,78EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)