Sanna
(1876 Bolechów - 1932 Lwów) |
akwarela, gwasz, papier |
48 x 72,5 cm w świetle passe-partout |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Juliusz Holzmüller |
Juliusz Holzmüller w latach 1897 – 1901 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni E. Cynka, J. Mehoffera i T. Axentowicza, a w latach 1903 – 1904 w Monachium. Najczęściej malował w technice akwareli, posługiwał się także sepią i tuszem. Ulubionymi tematami artysty były pejzaże oraz sceny rodzajowe z motywem koni. Zasłynął jako malarz wykonujący szkice batalistyczne z udziałem konnicy japońskiej w akcji. Wystawiał między innymi w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, we Lwowie i Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 15 | 1200.00 PLN (387,10USD, 294,12EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |