Słoneczniki, 1926
(? - 1931) |
olej, tektura |
52 x 66,5 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: 1926 | J. Kirchner |
Józefina Kirchner była artystką związaną ze środowiskiem lwowskim. Swoje prace wystawiała w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie w latach 1921, 1923, 1925, 1927, 1929-30, a także w Krakowie w 1929 roku. W 1933 roku we Lwowie zorganizowano pośmiertną wystawę malarki, na której udało się zgromadzić 166 prac tej artystki. Malowała portrety, krajobrazy nadmorskie z okolic Helu i Pucka, widoki z Bałkanów, Morza Czarnego, Dalmacji i Włoch, a także martwe natury i kwiaty. Na przekór panującemu w latach dwudziestych klasycyzmowi, artystka stworzyła kompozycję w duchu secesji, posługując się jej stylistyką w budowie formy. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 29 | 5200.00 PLN (1677,42USD, 1274,51EUR) | 5200.00 PLN (1677,42USD, 1274,51EUR) |