Zamek
(1863 Warszawa - 1943 Warszawa) |
akwarela, papier naklejony na tekturę |
49 x 33,5 cm |
sygnowana po lewej stronie u dołu monogramem: M. W. |
Marian Wawrzeniecki uczył się w Klasie Rysunkowej u A. Kamińskiego i W. Gersona w Warszawie oraz w Krakowie u I. Jabłońskiego, W. Łuszczkiewicza, F. Cynka i J. Matejki w Szkole Sztuk Pięknych. Naukę kontynuował w Monachium. Dostał się pod wpływ sztuki niemieckich symbolistów. W latach 1891 - 1899 odbył szereg podróży po krajach Europy. Mieszkał na stałe w Warszawie. Zajmował się malarstwem, tworzył kompozycje symboliczne, czasami malował pejzaże. Poza tym zajmował się ilustratorstwem i teorią sztuki oraz archeologią słowiańską szukając tutaj motywów do swoich symbolicznych przedstawień. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 19 | 2000.00 PLN (645,16USD, 490,20EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |