Akt w morzu, 1935
(ur. 1937) |
olej, płótno naklejone na płytę |
49 x 80 cm; |
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: H. Szadkowski | 1935 |
Henryk Szadkowski, polski malarz, czynny w I poł. XX w. we Lwowie. Uprawiał głównie technikę pastelową. Wystawiał swoje prace w Salonie Sztuki Polskiej Leona Sapiehy we Lwowie. Stworzył wiele kobiecych aktów charakteryzujących się subtelnością i delikatną kolorystyką, która w zmysłowy sposób podkreśla kobiecą urodę. |