Portret młodej kobiety, 1948
(1902 Piszpek /obecnie Biszkek/, Kirgistan - 1980 Moskwa) |
olej, płótno |
81 x 60 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: C Чyйков 48 |
Siemion Afanasjewicz Czujkow był członkiem Akademii Sztuk Pięknych ZSRR. Otrzymał tytuł ludowego artysty ZSRR. Nauki malarstwa pobierał w mieście Wierchnij (obecnie Ałma-Ata), a następnie we WChUTEMASie w Moskwie u Roberta Falka. Prowadził także aktywną działalność dydaktyczną oraz promocyjną w zakresie kultury i sztuki na terenie ZSRR, w tym w szczególności na terenie Kirgiskiej SRR. Często tworzył pejzaże oraz portretował mieszkańców Azji Centralnej, niejednokrotnie tworząc także w stylu właściwym nurtowi socrealizmu. Jego prace znajdują się w Galerii Tretiakowskiej w Moskwie, Muzeum Rosyjskim w Sankt Petersburgu, w innych muzeach na terenie byłego ZSRR, a także w |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 122 | 10000.00 PLN (3030,30USD, 2222,22EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |