Jacek MALCZEWSKI ,Portret Feliksa Jasieńskiego, 1903 , litografia, 57 x 42,5 cm w świetle passe-partout

Portret Feliksa Jasieńskiego, 1903

(1854 Radom - 1929 Kraków)

litografia
57 x 42,5 cm w świetle passe-partout
sygnowany po prawej stronie u dołu: J.Malczewski

Jacek Malczewski studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u W Łuszczkiewicza i J. Matejki, następnie w paryskiej Académie des Beaux Arts u E. Lehmanna. Działał w Krakowie, dużo podróżował. W latach 1896-1921 był profesorem krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych (od roku 1900 Akademii), w latach 1912-1914 - sprawował urząd jej rektora. Był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”. Brał udział w wielu wystawach, począwszy od roku 1877. Zasłynął przede wszystkim jako malarz kompozycji symbolicznych zawierających często treści historyczne. Jego płótna zaludniały bohaterowie mitologiczni, alegorie, postacie historyczne i wyimaginowane. Jego spuścizna jest niezwykle bogata. Wielokrotnie wystawiane są obecnie jego dzieła w wystawach monograficznych. Stworzył również wiele portretów oraz autoportretów.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIII Aukcja2011-12-03 17:00:00131
7000.00 PLN
(2121,21USD, 1555,56EUR)
7000.00 PLN
(2121,21USD, 1555,56EUR)