(1886 Łódź - 1977 Paryż) |
olej, płótno |
62 x 47,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Schreter |
Zygmunt Schreter urodził się w Łodzi. Nauki malarstwa pobierał w Berlinie u Lovisa Corintha. W 1933 zamieszkał na stałe w Paryżu. Tam wiele wystawiał, prowadząc bogatą działalność artystyczną. Jego prace były wystawiane w Polsce, w wielu miastach Europy, a także w Nowym Jorku i Jerozolimie. Pod względem stylu malarskiego reprezentował postimpresjonizm. Malował przede wszystkim krajobrazy śródziemnomorskie, ale także portrety oraz martwe natury. Pejzaże artysty z południa Europy są pełne żywych barw oraz nasycone dynamiką w sposobie malowania, ukazując przy tym żywotność, bujną kolorystykę natury, a także jej ekspresję i zmienność. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 50 | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 81 | 10000.00 PLN (3030,30USD, 2222,22EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |