Dwie przyjaciółki, 1936
(1906 Ostrowiec Świętokrzyski - ?) |
olej, sklejka |
120 x 80 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: M. ROSENZWEIŻANKA.ǀ Kraków 1936 |
Maria Rosenzweiżanka w latach 1932 - 1937
kształciła się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Władysława Jarockiego oraz Wojciecha Weissa. Kilkukrotnie uzyskała pochwały za akty, a także za pozostałe prace, które tworzyła w ramach studiów. Zaginęła w czasie II Wojny Światowej. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 66 | 15000.00 PLN (4545,45USD, 3333,33EUR) | 15000.00 PLN (4545,45USD, 3333,33EUR) |