Sanna, około 1930-1936
(około 1875 /?/ - 1946/1947 Warszawa, Łódź /?/) |
olej, płótno |
48 x 80 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Cz Wasilewski |
Czesław Wasilewski był malarzem samoukiem. Działał w Warszawie, najczęściej malował efektowne zaprzęgi, sanny, sceny batalistyczne, zimowe pejzaże, sceny z polowań, kwiaty. Wykorzystywał z talentem malarskie osiągnięcia polskich malarzy uczących się w monachijskiej Akademii oraz zręcznie nawiązywał do stylu malarskiego W. Kossaka. Równocześnie w wielu swoich kompozycjach prezentował trochę odmienne, niemal werystyczne podejście do natury, tworząc sugestywne iluzje rzeczywistości. Brał udział w wystawach w Lublinie w 1922 roku, w Warszawie, w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach dwudziestych, a także w wielu wystawach ukazujących dorobek polskich malarzy w różnych miastach (na przykład w Katowicach, w Częstochowie, w Gdyni, w Kaliszu). Obecnie jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, w Łańcucie, Lesznie, Łodzi. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 109 | 16000.00 PLN (4848,48USD, 3555,56EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XII Aukcja | 1999-04-19 00:00:00 | 32 | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 16000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |