Władysław Karol SZERNER,Jazda konno, olej, płótno, 36 x 28,5 cm

Jazda konno

(1870 Szebenice - 1936 Szebenice)

olej, płótno
36 x 28,5 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: W. Szerner mn

Władysław Karol Szerner syn malarza Władysława. Od 1888 r. studiował malarstwo w Akademii monachijskiej u J.C. Hertericha, G. Hackla i W. Dieza. Równocześnie studiował agronomię na monachijskiej Politechnice. Wystawiał w krakowskim i lwowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz od 1894 r. w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. Głównym tematem jego prac były sceny rodzajowe z częstym motywem koni.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIII Aukcja2011-12-03 17:00:00108
8000.00 PLN
(2424,24USD, 1777,78EUR)
8000.00 PLN
(2424,24USD, 1777,78EUR)