Roma-Via Appia
(1869 Wysocko - 1941 Lwów) |
olej, tektura |
45 x 32,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Roma-Via Appia | Іван Труш |
Iwan Trusz studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u W. Łuszczkiewicza, L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego. W czasie studiów odbywał podróże do Wiednia i Monachium, gdzie naukę pobierał w szkole A. Ažbego Po studiach również bardzo dużo podróżował, był we Włoszech, w Egipcie, w Palestynie, na Krymie. Na stałe związał się z lwowskim środowiskiem artystycznym. Przede wszystkim malował pejzaże z Ukrainy, także stworzył wiele krajobrazów w czasie swoich podróży zagranicznych. Poza tym podejmował się malowania portretów oraz scen rodzajowych z życia Hucułów. W poszukiwaniu motywów krajobrazowych udawał się na Huculszczyznę, na Krym lub w okolice Kijowa. Swoje prace często wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, w Krakowie, we Lwowie i w Kijowie. Uprawiał również ilustratorstwo oraz krytykę artystyczną. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 72 | 12000.00 PLN (3636,36USD, 2666,67EUR) | 15000.00 PLN (4545,45USD, 3333,33EUR) |