Ludzie bliskiego wschodu
(1857 Nemet-Palanka na Węgrzech - 1903 Monachium) |
olej, płótno |
47,5 x 32 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: F. Eisenhut |
Ferenc Eisenhut należał do grona malarzy węgierskich mieszkających i tworzących w Monachium. W latach 1875- 1877 studiował w Budapeszcie, a następnie w latach 1877-1885 w Monachium. Odbywał liczne podróże na Kaukaz (Batumi, Tiflisz, Gunib, Derbent, Dagestan, Baku) oraz do Egiptu, Syrii i Włoch. W jego twórczości dominowało malarstwo orientalne oraz historyczne. Na szczególną uwagę zasługuje obraz Śmierć Gul Baba, którym zdobył Narodowy Wielki Złoty Medal fundowany przez Węgierskie Narodowe Stowarzyszenie Sztuk Pięknych. Wystawiał w Monachium, Berlinie, Wiedniu, Antwerpii, Madrycie, Paryżu. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 45 | 2000.00 PLN (606,06USD, 444,44EUR) | 2000.00 PLN (606,06USD, 444,44EUR) |