Wawel, 1928
(1889 Ładycze na Wołyniu - 1952 Kraków) |
olej, tektura |
50 x 33 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: St.Paciorek | 1928 na odwrocie odręczny napis: Tow. Sztuk Pięknych | Wawel | ST. Paciorek- Garłowski | C. 400 zł; poniżej napis: Kleparz 10 I p | Atelier Długa 37 III p. |
Stanisław Paciorek studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1908 - 1915 u Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Stanisława Dębickiego, a uzupełniał wiedzę w pracowni Teodora Axentowicza w latach 1918 - 1919. Działał jako scenograf w teatrze Bagatela w Krakowie. Swoje prace prezentował na wystawach w kraju, między innymi w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1907 - 1949, tutaj zaprezentował swoich 35 prac w roku 1950, a także we Lwowie w latach 1911 - 1913. W 1945 roku wystawiał w Institute of Art w Detroit. Malował wyłącznie olejno, głównie pejzaże, widoki architektoniczne, portrety. Jego prace znajdują się dzisiaj między innymi w Muzeum Narodowym i w Muzeum Historycznym w Krakowie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 29 | 2500.00 PLN (757,58USD, 555,56EUR) | 2500.00 PLN (757,58USD, 555,56EUR) |