Kwiaty
(1901 Lwów - 1979 Wrocław) |
olej, tektura |
37,5 x 29,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Z. Dziurzyńska Rosińska na odwrocie stempel: Schutz – Pappe | F. FOLCKMAR | Bar-Sortiment | LEIPZIG | 5 Pfennige |
Zofia Dziurzyńska-Rosińska studiowała na lwowskiej ASP, następnie w Monachium i Dreźnie. Uczyła się również w Paryżu w Akademii Colarossi oraz w pracowni Olgi Boznańskiej. Następnie na stałe zamieszkała w Poznaniu. W latach 1926 – 1939 była członkiem Grupy Artystów Wielkopolskich „Plastyka”. Przed drugą wojną światową wystawiała między innymi w warszawskiej „Zachęcie”, wielokrotnie w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu, a także w 1933 roku w galerii „Art et Artistes Polonais” w Paryżu. Jej dzieła to przede wszystkim malarstwo olejne nawiązujące do impresjonizmu.
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 35 | 1500.00 PLN (454,55USD, 333,33EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |