Łodzie, 1935
(1908 Stary Sambor - 1958 Kraków) |
monotypia |
49, 5 x 39 cm – wymiar papieru; 44,5 x 32 cm w ¶wietle passe-partout |
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: 1935 / Maria Jarema |
Maria Jarema studiowała rzeĽbę w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u X. Dunikowskiego w latach 1929 – 1935. Była współzałożycielk± „Grupy Krakowskiej”. Współpracowała jako scenograf i aktor z teatrem Cricot. Zajmowała oprócz malarstwa rzeĽb± i scenografi±. Wzięła udział w trzech Wystawach Sztuki Nowoczesnej w Krakowie w latach 1948 – 1949 i Warszawie w 1957 i 1959 roku. W roku 1998 i 1999 odbyły się w Zachęcie w Warszawie i Muzeum Narodowym we Wrocławiu duże wystawy dzieł artystki.
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 90 | 11000.00 PLN (3333,33USD, 2444,44EUR) | 11000.00 PLN (3333,33USD, 2444,44EUR) |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 97 | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |