Martwa natura z owocami, 1937
(1912 Bochnia - 1977 Katowice) |
olej, płótno |
46,5 x 61 cm |
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: M. Oracki-Serwin 37 |
Mieczysław Serwin-Oracki ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1937 roku. Studiował między innymi u F. Pautscha. Malował pejzaże, martwe natury. Wystawiał swoje prace między innymi na Salonie 1938 roku w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, na którym zdobył brązowy medal za obraz Śpiąc. W 1939 roku uczestniczył w wystawie zbiorowej Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 137 | 2100.00 PLN (636,36USD, 466,67EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXI Aukcja | 2004-11-16 00:00:00 | 65 | 2100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |