Portret młodej kobiety, 1926
(1884 Częstochowa - 1972 Kraków) |
akwarela, papier |
69 x 55,5 cm |
sygnowana po prawej stronie u góry: Teod Grott / 926 |
Teodor Grott studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1905 - 1909 u L. Wyczółkowskiego. Już od 1908 roku wyjechał do Rzymu jako stypendysta akademii. Później jeszcze uczył się w Paryżu. Dużo podróżował, odwiedzał Belgię, Anglię. W 1912 roku odbył podróż do południowych Włoch. Na stałe mieszkał w Krakowie. Od 1910 roku wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, którego był honorowym członkiem. Od 1912 roku był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka. Posługiwał się farbami olejnymi, ale główną i przez niego ulubioną techniką była akwarela. Osiągał w niej mistrzostwo. Tematy podejmowane przez niego to przede wszystkim portrety, akty, martwe natury, kwiaty i motywy architektoniczne. Wraz z żoną prowadził w Zakopanem warsztat kilimiarski.
Cena uzyskana Hammer price |
XII Aukcja | 1999-04-19 00:00:00 | 31 | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |