Widok dziedzińca wawelskiego, przed 1920
(1865 Paryż - 1947 Kraków) |
akwarela, papier |
69 x 49,5 cm |
sygnowana po prawej stronie na dole: St.Fabijański
na odwrocie nalepka wypełniona pismem odręcznym: Liczba: 139 / Autor: Stanisław Fabijański / Treść: Frag.Zamku / Cena sprzedaży: Kor. 189 (sto osiemdziesiąt dziewięć) |
Stanisław Fabijański edukację artystyczną rozpoczął od nauki rzeźby. W latach 1883 – 1888 uczył się malarstwa w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych między innymi u Cynka i Matejki. Od 1888 roku studiował w monachijskiej akademii. Po podróży do Włoch i Francji zamieszkał na stałe w Krakowie. Poza scenami rodzajowymi i malarstwem portretowym najchętniej tworzył miejskie pejzaże, zwłaszcza interesował się zabytkami architektonicznymi. Często malował wnętrza sakralne oraz widoki na charakterystyczne budowle. Brał udział w licznych wystawach w Polsce oraz za granicą (w Monachium, w Brukseli). Dwukrotnie w Krakowie miał swoje indywidualne wystawy, w latach 1928 i 1933. W tym czasie otrzymał srebrny medal Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.
Cena uzyskana Hammer price |
XII Aukcja | 1999-04-19 00:00:00 | 5 | 1300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |