Peonie, 1924
(1865 Iskrzynia koło Krosna - 1944 Warszawa) |
akwarela, karton |
78 x 105 cm |
sygnowana i datowana po lewej stronie u dołu: Augustynowicz 1924 |
Aleksander Augustynowicz studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, między innymi u Matejki, a następnie w Monachium. W 1890 osiadł we Lwowie, następnie przeniósł się do Zakopanego, a od 1921 roku zamieszkał w Poznaniu. Był członkiem warszawskiego Klubu Akwarelistów Polskich, a także członkiem rzeczywistym Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. W 1925 uzyskał najwyższe honorowe odznaczenie na wystawie Portret polski. Augustynowicz malował głównie akwarelą sceny rodzajowe, pejzaże, kwiaty. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie i w Krakowie, w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, w Muzeum Teatralnym w Warszawie, w Muzeum w Łańcucie oraz w muzeach Opola, Rzeszowa i Gorlic. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXV Aukcja | 2013-06-26 19:00:00 | 40 | 15000.00 PLN (4687,50USD, 3529,41EUR) | 16500.00 PLN (5156,25USD, 3882,35EUR) |
XII Aukcja | 1999-04-19 00:00:00 | 28 | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |