Portret młodego górala, 1914 - 1921
(1865 Iskrzynia koło Krosna - 1944 Warszawa) |
akwarela, papier |
68 x 48 cm w świetle passe-partout |
sygnowana po prawej stronie na dole: Augustynowicz |
Aleksander Augustynowicz studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, między innymi u Matejki, a następnie w Monachium. W 1890 osiadł we Lwowie, następnie przeniósł się do Zakopanego, a od 1921 roku zamieszkał w Poznaniu. Był członkiem warszawskiego Klubu Akwarelistów Polskich, a także członkiem rzeczywistym Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. W 1925 uzyskał najwyższe honorowe odznaczenie na wystawie Portret polski. Augustynowicz malował głównie akwarelą sceny rodzajowe, pejzaże, kwiaty. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie i w Krakowie, w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, w Muzeum Teatralnym w Warszawie, w Muzeum w Łańcucie oraz w muzeach Opola, Rzeszowa i Gorlic. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 53 | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XII Aukcja | 1999-04-19 00:00:00 | 47 | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XVII Aukcja | 2002-04-27 00:00:00 | 5 | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |