Teatr na wyspie w Łazienkach,1931
(działał w Warszawie w latach 1926 – 1935) |
olej, tektura |
35,5 x 29,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Alf. J. Sipiński 1931 / Warszawa |
Obraz sprzedawany na rzecz Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie Obraz przekazany przez D.A. Altius |
Alfred J.Sipiński był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz Stowarzyszenia Artystów Malarzy „PROARTE”. Specjalizował się w malarstwie portretowym oraz pejzażowym. W obrębie pejzażu szczególnie interesowały go widoki polskich gór, pejzaże morskie i motywy architektury warszawskiej. Działał w Warszawie, przy ul.Marszałkowskiej miał swoją pracownię malarską. W 1933 roku urządził w niej wystawę własnych prac. Wystawiał w Zachęcie w latach 1926 –1935. Niejednokrotnie był nagradzany za soje prace, między innymi w roku 1926 za Wejście do Łazienek.
Cena uzyskana Hammer price |
XII Aukcja | 1999-04-19 00:00:00 | 75 | 1100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |